Naše nabídka

1.11.2016

ROZŠIŘUJEME NABÍDKU

ČERNÉ ČAJE

V naší nabídce najdete klasické indické černé čaje, jako je Assam, nebo oblíbený Darjeeling. Nemůže chybět ani čaj Cejlonský a také zástupce čajů čínských – černý Gunpowder, který je černou verzí známějšího Gunpowderu zeleného (Zhu cha, Perlový čaj).

ZELENÉ ČAJE

Zelené čaje jsou ceněny pro své zázračné účinky a na světě jich je nepřeberné množství. U nás v nabídce naleznete jak ty základní oblíbené zelené čaje, jako je např. Dračí studna, tak i ty méně známé, jako je Bílá opice, a nebo také ty vzácné, jako jsou např. Dračí perly.

BÍLÉ ČAJE

Bílé čaje jsou oblíbené pro jejich omlazující účinky. Názvy jako Starcovo obočí (Shou Mei) či Bílá Pivoňka (Pai Mu Tan) se už stávají poměrně známými. Ochutnali jste už ale někdy např. Bílého sněžného draka (Bai Xue Long)?

JAPONSKÉ ČAJE

V našem nápojovém lístku naleznete širokou nabídku japonských čajů, na které se naše čajovna specializuje. Známým zástupcem japonských čajů je Sencha nebo Bancha, specialitou japonský čaj s rýží Genmaicha, nebo velmi luxusní vzácný čaj Shincha Kirisakura.

OOLONGY

Oolong je něco mezi čajem zeleným a čajem černým. Bývá s oblibou přirozeně aromatizován, a tak můžeme ochutnat například oolong medový, mléčný, s vůní pomela a další. Nejoblíbenější oolong je Železná bohyně milosrdenství, kterou můžete U Draka ochutnat.

PU-ERH

Pu-erhy jsou opravdu speciální čaje, jejichž výroba mnohdy zabere i více jak deset let. Jedná se o dodatečně fermentované čaje se zemitou až houbovou vůní a chutí, které jsou ceněny pro své blahodárné léčivé účinky a příznivý vliv na trávení.

SPECIÁLNÍ ČAJE

Speciální čaje jsou pečlivě vybrané a namíchané čajové směsi (základ tvoří většinou nějaký čaj rozšířený o různé květy, bylinky, ovoce, koření a podobně), klasika je Tuareg z máty a zeleného čaje, specialita pak je např. Malý Buddha ze zeleného čaje, koření a ovoce.

OVOCNÉ ČAJE

V chladných zimních večerech je nejlepším spojencem horký ovocný čaj. U Draka máte na výběr z těch nejlepších, jako je Babiččina zahrada, Indiánské léto nebo Divoká višeň. Také máme několik neobvyklých jako je Mandarinkový, nebo Havajský čaj.

BYLINNÉ ČAJE

Kromě tradičních evropských bylinek si u nás v čajovně můžete dát i africký Rooibos nebo Honeybush, indiánské Lapacho, Catuabu, nebo marockou mátu. Bylinky působí příznivě na naše zdraví, když nám není dobře, ale některé mohou působit i preventivně.

YOGI ČAJE

Yogi čaj bývá nazýván také podle koření, ze kterého se připravuje - Masala, nebo se mu jednoduše říká Indický bílý čaj. Jedná se ale o čaj černý se směsí koření (zázvor, pepř, skořice, kardamom), zalitý mlékem, dochucený medem nebo cukrem. U Draka máme 4 druhy čaje Yogi.

INDIÁNSKÉ MATE

Mate je oblíbený jihoamerický nápoj, který obsahuje více kofeinu než kafe a pije se z tradiční vydlabané tykve zvané kalabasa - U Draka se pije z hygieničtějších keramických kalabas. Máme pro vás na výběr ze šesti druhů, které si u nás můžete zakoupit i na doma.

KÁVA

Kromě mnoha druhů čajů U Draka nabízíme i kávu na několik způsobů. Můžete si u nás dát klasické espresso, latte, cappuccino, anebo luxusního turka deluxe podávaného ve speciálním servisu s mlékem, cukrem a trochou kardamomu.

LEDOVÉ ČAJE

Mnoho našich čajů si u nás můžete objednat i na ledový způsob. Oblíbený je například ledový Rooibos, ledové Mate nebo ledový jasmín. V naší nabídce naleznete i ledovou višeň, ledovou malinu i ledovou borůvku. Kromě toho nabízíme i několik čajových koktejlů.
TOP