UHLÍKOVÁ KRIZE

VZALI JSME TO DO SVÝCH RUKOU!

UHLÍKOVÁ KRIZE

VYZKOUŠELI JSME MNOHO UHLÍKŮ, TEĎ PRO VÁS MÁME TY NEJLEPŠÍ!

Už několik let panuje nejistota na trhu s kokosovými uhlíky. Jako čajovna tuto nestabilitu prožíváme mnohem intenzivněji, neboť krabice kokosových uhlíků je pro nás několikadenní záležitost. A v čem tkví ona nestabilita?

10891562_10203397099023364_4181923656545257571_nZačalo to zhruba před třemi lety. Tehdy existovala vlastně jen jedna ověřená a zavedená značka uhlíků, a tou byly oblíbené kokosáčky COCOBRICO. Výrobnu těchto uhlíků ovšem postihla povodeň a nejen, že uhlíky na nějakou dobu z trhu zcela zmizely, ale chvíli poté se na něm objevily ve velmi nekouřitelném stavu. Zřejmě v důsledku vlhkosti se rozpadaly nebo v průběhu kouření z ničeho nic vyhasly.

shisha-naturkohle-cocobricoPro naší čajovnu to tehdá neznamenalo nějaký akutní problém, protože jsme byly teprve v začátcích a naší tehdejší spotřebu pokrylo dobré předzásobení. Byl to však impulz k hledání nových alternativ.

Docela s nadšením jsme přešli na uhlíky TOM COCO, to nám ovšem nevydrželo příliš dlouho. TOM COCO jsou skvělé pevné uhlíky, které hoří vysokou teplotou. Jejich pevnost je ale problém, protože uhlíky neprohořívají skrz naskrz ani na tom nejvýkonějším žhaviči a docela často se stává, že se potáhnou vrstvou popela a ve výsledku do korunky vydávají méně tepla, než je potřeba a dýmka je tak přidušená a může nás po ní bolet hlava.

V hledání jsme tedy pokračovali. Vyzkoušeli jsme příbuzné TOM COCOCHA a také jsme přišli na to, že charakter uhlíků se mění v závoslosti na velikosti balení - jednoduše řečeno, čím větší balení, tím horší uhlíky (a nám bylo divné, proč jsou tak levné). Do ruky se nám dostaly i neustále zhasínající COCO SMOKES, či pokus od GOLDEN RIVER, který hoří nižší teplotou a dýmku opět přidušuje. O bambusových uhlících ani mluvit nebudu - jak skvěle začaly, tak špatně skončily.

1407505667-4532Když už jsme byli v koncích a zvažovali jsme změnu metody přípravy vodní dýmky, stal se zázrak. Vrátily se staré dobré uhlíky COCOBRICO, které dokonce odpovídaly své původní kvalitě. Problém se zdál být vyřešen. Následovalo ale znovu několik výpadků, které jsme řešili vykupováním posledních zásob z různých e-shopů i kamenných prodejen, až jednoho krásného dne kokosáčky COCOBRICO úplně zmizely a nikdo neví kam. Vypadá to, že z povodně před několika lety se pořádně nevzpamatovaly, a tak jsme se rozhodli pro radikální změnu. A dobře jsme udělali!

S poslední objednávkou COCOBRICO jsme na zkoušku objednali i uhlíky COCOGREEN. A právě tato značka se zdá být řešením nepříznivé situace s uhlíky. Uhlíky hoří dostatečnou teplotou, nepřidušují se, skvěle se rozpalují a dokonce se nám zdá, že zanechávají mnohem méně popela, než ostatní kokosáky. Jediná komplikace může nastat při žhavení v BLAZN BURNERU, kde vysoký rozdíl teplot může způsobit praskliny a následné "samorozpůlení" uhlíku, čemuž lze docela pohodlně předcházet otáčením během žhavení. Ale ne všichni máme Blazn Burner :)

S radostí vám můžeme sdělit, že až si k nám příště přijdete koupit kokosáčky, už se nebudeme vymlouvat na uhlíkovou krizi, jako jsme to museli dělat poslední dva roky. Máme pro vás přichystané HOOKAH COCOGREEN za cenu srovnatelnou s COCOBRICO.

Vzali jsme to do svých rukou, lepší uhlíky jinde v okolí neseženete! :)

DSC_06742

Těšíme se na vás a na vaše případné další názory o uhlících.

TOP