Bílý čaj – specialita hodna gurmána!

vytvořil / 18.10.2016 / Publikováno v Nezařazené

Bílý čaj obecně bývá zařazen mezi nejluxusnější čaje vůbec. Ačkoli je technologie jeho výroby známa již více jak 3 tisíce let, k nám do Evropy proniká jen pozvolna a to především až v posledních letech. Bílé čaje vynikají svojí velmi jemnou chutí s minimálním náznakem hořkosti či trpkosti.

baixuelongÚČINKY BÍLÉHO ČAJE
Kromě chuti je významný pro svoje zajímavé účinky – pomáhá ulevit od stresu, působí prý i jako prevence proti některým nemocem včetně rakoviny. Má vysoký obsah antioxidantů a zamezuje tak předčasnému stárnutí, posiluje imunitu a pomáhá při hubnutí. Za zmínku také stojí, že každodenní popíjení tohoto skvostu zabraňuje vzniku zubního kazu.

Bílý čaj obsahuje jen minimum kofeinu (poloviční dávku oproti čaji zelenému, desetinovou oproti kávě), a tak máme možnost vychutnat si doušek pravého čaje i večer před spaním.

VÝROBA A ROZŠÍŘENÍ
Bílý čaj se pěstuje výhradně (až na malé výjimky a pokusy) v Číně. V minulosti popíjení tohoto znamenitého nápoje náleželo jedině císařům. V dnešní době je tento druh čaje dostupný pro zbytek světa. Je ovšem o něco dražší než čaj černý a zelený.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAStejně jako všechny čaje, i tento pochází z keře čajovníku čínského – dříve se sklízel pouze z divokých keřů, dnes se pro bílý čaj pěstují speciální odrůdy. A jak se tedy od ostatních čajů liší? Napovědět by nám mohl název, neboť bílý čaj je skutečně bílý – je ochmýřený bílými chloupky, které se vyskytují jen na nejmladších lístcích a na pupenu. Aby se čaj mohl jmenovat bílý, neměl by obsahovat nic jiného než dva (v některých případech tři) nejmladší lístky. Toto kritérium ovšem není tak striktní – můžeme se setkat s typicky zelenými čaji, které jsou nazývány čaji bílými, a to hlavně pro svojí jemnou chuť.

Lístky bílého čaje se zpravidla zpracovávají jen jednoduše – nechají se zavadnout a následně se suší ideálně na slunci. Nesmotávají se, i když i zde najdeme několik výjimek. Díky tomuto minimálnímu zásahu do struktury lístku, si čaj ponechává většinu látek v něm obsažených, a typicky čistou chuť.

BÍLÉ ČAJE U NÁS V ČAJOVNĚ
U Draka nabízíme hned několik bílých čajů, od těch nejznámějších, až k těm vyloženě raritním.

PAI MU TAN (BÍLÁ PIVOŇKA) – Nejznámější a asi také nejoblíbenější bílý čaj, který se pěstuje v Číně. Svůj název získal údajně kvůli tomu, že vůně napařených lístků připomíná kvetoucí pivoňky. V jeho chuti však můžeme pozorovat i květinové tóny a někdo dokonce cítí broskve. Dnes již máme několik druhů Bílé Pivoňky, a tak všechny čichové a chuťové vjemy velmi záleží na konkrétní variantě. Při výrobě tohoto čaje se již po staletí dodržují přísná pravidla a postupy – sbírá se jen dva dny v roce, časně z jara, ideálně za svítání.

SHOU MEI (STARCOVO OBOČÍ) – Shou Mei je bílý čaj velmi podobný Bílé Pivoňce, vyrábí se ale z o něco hrubších listů, což napomáhá jeho výraznější chuti. Tento čaj je cenově dostupnější, a tak se z něj stal jakýsi zástupce bílých čajů pro každodenní popíjení. Zároveň perfektně vyhovuje evropskému jazýčku prahnoucímu po výraznější chuti

SNOW BUDS (XUE YA) – Zajímavá bílá odrůda čaje známého pod názvem Zelený sníh. Jedná se o jeho raritní, vzácnou verzi, která se pěstuje jen v omezeném množství v provincii Fujian v Číně. Musíme se přiznat, že tento čaj nás velmi potrápil, protože při nesprávném zacházení velmi snad hořkne. Dokonce jsme ho chtěli z lístku vyškrtnout, pak jsme na to ale přišli a objevili jsme světle žlutý nálev s chutí zcela nevídanou. A tak jsme ho v lístku ponechali, abychom vás o tento čajový zážitek nepřipravili.

BAI XUE LONG (BÍLÝ SNĚŽNÝ DRAK) – Tento čaj je luxusní zástupce bílých čajů v našem nápojovém lístku. Sami jsme si dali za cíl, udělat z něj nejoblíbenější čaj vůbec, protože je opravdu moc dobrý. A také je velmi přátelský, co se zacházení týče, protože se prakticky nedá přelouhovat – potrápili jsme ho opravdu hodně a výsledkem byl vždy znamenitý nálev světle jantarové barvy, bez náznaku trpkosti. Historie tohoto čaje není nikterak dlouhá – je nový, moderní, vymyšlený, naplánovaný – to je ovšem to, proč je tak moc dobrý!

YUE GUANG BAI MAO CHA (BÍLÝ MĚSÍČNÍ SVIT) – Jak název napovídá, čaj je jemný, světlý a skrývá nějaké tajemství. Vyrábí se na stejném místě jako Pu-Erh a také se mezi puery může řadit – tam má i své místo v našem nápojovém lístku. Jeho výroba je opředena tajemstvím – údajně se může sklízet jen v několika okamžicích roku a to je za bílého měsíčního svitu. Stejně jako všechny čaje typu Pu-Erh i tento je bohatý na minerální látky a jeho pozitivní účinky na lidský organismus a náladu jsou tak umocněny. Jeho lístky jsou lehké jak nic a jsou opravdu hodně ochmýřeny – díky tomu snese více nálevů, než je u bílého čaje běžné, protože voda se k lístkům dopracovává postupně.

MANTRA – Bílé čaje jsou tradičně i netradičně hojně využívány ve směsích, a jednu takovou netradiční směs nabízíme i U Draka. Mantra je směs hned několika bílých čajů (vč. bílého Pu-Erhu) a dalších přísad (Goji, kůra granátového jablka a chrpa). Díky této vyvážené kombinaci, ve které bílé čaje naprosto převládají, máme možnost ochutnat opravdu osvěžující, bohatou, ovocnou chuť nápoje, který prý trochu připomíná bonbóny Bon Pari.

Tagged under: , , ,
TOP